Gigaset ION

previous
next

Gigaset ION

Wszechstronna słuchawka do zunifikowanej komunikacji — w biurze, podczas pracy zdalnej lub poza domem.

Efektywna komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna decyduje o sukcesie przedsiębiorstwa. Wszystkie kluczowe usługi komunikacyjne muszą działać elastycznie, ponieważ tego wymagają nowoczesne koncepcje biura. Systemy UC (Unified Communications — komunikacja zunifikowana) łączą telefonię, wideokonferencje, pocztę e-mail i komunikatory w jednym środowisku aplikacji. Nowe urządzenie Gigaset ION stworzono z myślą o wymaganiach dzisiejszych użytkowników oczekujących zintegrowanej komunikacji. Zapewnia wygodę na miarę słuchawki DECT, a jednocześnie współdziała z dotychczasowymi rozwiązaniami UC. Dzięki zgodności z aplikacjami Microsoft Teams* i Zoom* oraz wieloma telefonami programowymi, jak również dzięki certyfikatom SWYX i Unify Circuit w zakresie rozwiązań UC, urządzenie Gigaset ION obsługuje wiodące na świecie platformy do komunikacji zintegrowanej. Jednocześnie zapewnia korzyści charakterystyczne dla najnowszych słuchawek DECT: znakomitą jakość dźwięku, tryb głośnomówiący, łatwą instalację typu „plug and play” czy mikrofon tłumiący szumy. Możesz być w biurze, na konferencji albo w domu — nowe urządzenie Gigaset ION w żaden sposób nie ogranicza Twojej mobilności i zapewnia wszystkim pracownikom maksymalną swobodę działania.

* Kompatybilność zapewniana przez standardowy sterownik USB

Znajdź partnera

Produkty Gigaset pro są dystrybuowane wyłącznie poprzez wykwalifikowanych partnerów biznesowych.

Do grona naszych partnerów należą dystrybutorzy rozwiązań telekomunikacyjnych oraz IT, a także resellerzy (VAR) i dostawcy systemów biznesowych. Nasi partnerzy zajmują się doradztwem, sprzedażą, instalacją oraz oferują dodatkowe usługi związane z Gigaset pro.

Opis

Automatyczne przełączanie trybów audio

Dzwoń tak, jak lubisz. Wbudowany czujnik zbliżeniowy pozwala urządzeniu Gigaset ION wykrywać, który tryb audio jest potrzebny. Telefon przełącza się automatycznie, nawet podczas trwania połączenia — na przykład z trybu głośnomówiącego w tryb słuchawkowy, gdy użytkownik zdejmie go z ładowarki i przyłoży do ucha. Szyfrowane połączenie DECT oznacza, że nie istnieje ryzyko naruszenia bezpieczeństwa danych, a poufne informacje nie zostaną nikomu ujawnione.

Elastyczność dzięki kompatybilności

Gigaset ION może służyć jako urządzenie wyjściowe audio dla niemal wszystkich telefonów programowych i klientów UC z systemami Linux, Windows lub macOS. Wbudowany port USB gwarantuje maksymalną swobodę pracy. Gigaset DECT STICK pozwala też na korzystanie z dowolnego telefonu stacjonarnego z portem USB (na przykład w trybie zestawu słuchawkowego). Na potrzeby instalacji typu „plug and play” wykorzystywane są standardowe sterowniki USB.

DECT: swobodna komunikacja mobilna

Gigaset ION pozwala korzystać ze wszystkich zalet nowoczesnej telefonii. Interfejs DECT, zapewniający łączność z wchodzącym w skład zestawu urządzeniem Gigaset DECT STICK, gwarantuje pełną swobodę komunikacji mobilnej. Wystarczy włożyć urządzenie Gigaset DECT STICK do portu USB w komputerze PC lub laptopie albo do ładowarki ION, żeby umożliwić bezprzewodową komunikację w obrębie nawet 300 metrów. Jednak na tym swoboda działania się nie kończy. Ładowanie urządzenia Gigaset ION można przeprowadzać przy użyciu ładowarki lub za pośrednictwem portu USB-C.

Zgodność z nowymi strategiami higieny pracy

Każdego dnia w biurze dochodzi do kontaktu wielu osób. Z tego powodu ryzyko infekcji wirusami przeziębienia i grypy jest podwyższone, zwłaszcza w zimie. Obudowa Gigaset ION jest odporna na środki dezynfekujące, dzięki czemu urządzenie spełnia nowe standardy utrzymywania higieny w pracy. Szybkie czyszczenie obudowy pomaga pozbyć się bakterii i wirusów, pozwalając wielu pracownikom bezproblemowo korzystać z jednego urządzenia.

Ekologiczność i niska promieniowanie dzięki ECO DECT

Urządzenie Gigaset ION wyposażono w przyjazną dla środowiska technologię ECO DECT. Oznacza to, że  w trybie gotowości nie emituje ono promieniowania. Podczas połączenia moc transmisji sygnału jest automatycznie regulowana zależnie od odległości do stacji bazowej (Gigaset DECT STICK) i słuchawki. Im mniejsza odległość, tym mniejsza moc nadawcza. Pozwala to ograniczać zużycie energii i poziom promieniowania elektromagnetycznego, a jednocześnie utrzymywać znakomitą wydajność.

Wytrzymała bateria i wszechstronność użycia

Czas gotowości wynosi 280 godzin, a rozmów — 14 godzin. Urządzenie Gigaset ION jest niezawodne i umożliwia prowadzenie długich konwersacji. Diody LED stanu pozwalają na bieżąco sprawdzać pozostałą energię baterii, a gdy jest ona niska, użytkownik otrzymuje stosowny komunikat. O wszechstronności użycia tego urządzania przesądza też niezawodność i prostota jego ładowania. Energię można uzupełniać przy użyciu komputera PC/laptopa, ładowarki, urządzenia głównego lub  złącza zasilającego USB-C. W ten sposób Gigaset ION pomaga urzeczywistniać nowe modele pracy, zakładające na przykład współdzielenie biurka, tworzenie przestrzeni typu open space czy przełączanie się między pracą w biurze i w domu.

Video

Please accept functional-cookies to watch the video.

Cookie Settings

Dane techniczne

Specyfikacje

Ogólny
Nazwa artykułu
Gigaset ION
Funkcje ogólne
Color
Grey
Version
Handset
Connection
VoIP
Number of telephone numbers (analogue)
N/A
Telephone numbers (IP)
N/A
Telephone numbers (ISDN)
N/A
Calls in parallel (analogue)
N/A
Calls in parallel (IP)
1
Calls in parallel (ISDN)
N/A
Mobile connection
N/A
Mobile connection (Features)
N/A
DECT Standards
DECT | CAT iq 2.0
Interfaces internal
Micro-USB
ECO DECT
Autom. reduction of transmission power | Radiation-free in standby mode | Low energy consumption
Funkcje dodatkowe
Standby time up to (h)
280
Talk time up to (h)
14
Phonebook # entries (name / number)
N/A
Address book # entries, (name, surname, 3 numbers, date-reminder, sounds)
N/A
Individual ringertones for VIP entries
Nie
V-Card transfer, mobile to handset via Bluetooth®
Nie
Adressbook synchronization via QuickSync (Outlook Windows Contacts)
Nie
Direct dial keys at handset
N/A
Direct dial keys at base
N/A
Automatic redial function in handset
Nie
Calendar
Nie
Alarm function
Nie
SOS-Function
Nie
Range warning tone
Tak
Optical call signaling
LED flashing light
Torch Light
Nie
Funkcje dźwięku
Sound Quality / Accustic Features
HD Voice (CAT-iq certified) | HD Voice (wideband voice)
Handsfree talking
Yes
Handsfree talking handset / base / Main device
Handset
Adjustable Volume
Via Sidekey
Number of ringtones
1
Upload own ringtones
Nie
Vibracall
Nie
Funkcje wyświetlacza
Display Type
N/A
Dimensions (H x W mm)
N/A
Diagonal spread (inch)
N/A
Resolution (px)
N/A
Jumbo Fonts
N/A
Display of caller
N/A
List of last # missed calls with time and date
N/A
List of # outgoing calls with time and date
N/A
List of # received calls with time and date
N/A
List of # all calls with time and date
N/A
Multilingual menu (several display languages)
Nie
Time / Date displayed
Nie
Number of languages
N/A
Funkcje klawiatury
Illuminated Keypad
Tak
Easy handling with navigation key
Nie
Message indicator key
Nie
Protection Water/Dust/Shock (according IP 65)
N/A
Scratch and disinfectant resistance
Tak
Metal Frame
Nie
Wymiary / Dane techniczne
Handset, H x W x D in mm
137*51*27
Handset, weight incl. Accu in g
113
Charger, H x W x D in mm
72*72*30
Charger, weight in g
128 g
Accu Type
2 x NiMH AAA
Różności
Delivery Scope
N/A
Miscellaneous
N/A
Power Supply
N/A
Compatibility
Gigaset professional single cell systems
Tak
Gigaset professional mulitcell systems
Tak
GAP compatible base stations
Nie
Pobieranie i wsparcie

Gigaset ION

Pomoc

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi produktami lub masz dodatkowe pytania, prosimy o kontakt z Partnerem Biznesowym Gigaset. W przypadku gdy nie posiadasz takiego kontaktu, sprawdź listę Partnerów z Twojego regionu w naszej bazie danych.

Kontakt

Jesteś już Partnerem Biznesowym Gigaset lub chciałbyś nawiązać współpracę i masz pytania na temat naszych produktów? Skontaktuj się z nami online, odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Informacje techniczne

Dodatkowe informacje techniczne, takie jak instrukcje obsługi, karty produktu, aktualizacje oprogramowania, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informacje o kompatybilności można znaleźć w serwisie Gigaset Professional Wiki.