Data Privacy

Veri gizliliği

Veri gizlilik beyanı

Bu veri gizlilik beyanı kapsamında biz - Gigaset Communications GmbH (devamında: "Gigaset"), sizi web sitemiz www.gigaset.com'un kullanımı esnasında kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili bilgilendiriyoruz

Kişisel veriler tanımlanmış veya tanımlanabilir bir kişi ile ilgili bilgilerdir. Bunlar arasında öncelikle adınız, telefon numaranız, adresiniz veya e-posta adresiniz gibi kimlik bilgilerinizi belirten veriler bulunur. Web sitemizi ziyaret ettiğinizde elde ettiğimiz, şahsınızla bağlantısı olmayan statik veriler, kişisel veriler kapsamında değildir.

1. Veri gizlilik beyanının içeriği

İlgili kişi

Bu web sitesini ziyaret ettiğinizde AB veri gizliliği temel yönetmeliği (DSGVO) uyarınca kişisel verilerinizin işlenmesi konusunda ilgili kişi ve sorumlu:

Gigaset Communications GmbH

Frankenstr. 2

46395 Bocholt


Tel.: +49 (0) 2871 / 912 912

E-posta: datenschutz@gigaset.com

 

Ürünlerimiz ve web sitemizin kullanımı ile bağlantılı olarak veri gizliliği konusunda tüm sorularla ilgili her zaman veri gizliliği sorumlumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Yukarıdaki posta adresi veya daha önce belirtilmiş olan e-posta adresi (Not: "Veri gizliliği sorumlusunun dikkatine") üzerinden kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

2. gigaset.com web sitemizde veri işleme

Erişim verileri

Web sitemizin her kullanımında, web sitesini ziyaret edebilmeniz için tarayıcınızın otomatik olarak aktardığı erişim verilerini elde ediyoruz. Erişim verileri kapsamında özellikle şu veriler yer alır:

 • Talep eden cihazın IP adresi
 • Talebin tarihi ve saati
 • Açılan web sitesinin ve talep eden web sitesinin adresi
 • Kullanılan tarayıcı ve işletim sistemi ile ilgili bilgiler
 • Çevrimiçi tanımlar (örn. cihaz tanımları, oturum kimlikleri)

 

Web sitesi ziyaretini mümkün kılmak ve sistemlerimizin işlevselliğini ve güvenliğini sağlamak için bu erişim verilerinin işlenmesi gereklidir. Web sitemizin kullanımı ile ilgili statik bilgiler oluşturmak amacıyla web sitemizi ziyaretçilerin kullanıcı alışkanlıkları doğrultusunda geliştirmek (örn. sayfaların açıldığı mobil cihazların sayısı arttığında) ve web sitemizi genel anlamda yönetimsel şekilde korumak için erişim verileri daha önce belirtilen amaçlar doğrultusunda zaman zaman dahili günlük dosyalarına kaydedilir. Hukuki dayanak; Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. b DSGVO.

Günlük dosyalarının içerisine kaydedilen bilgiler doğrudan şahsınızla ilgili bilgi vermez; özellikle IP adreslerini kısaltılmış ve anonim şekilde kaydederiz. Günlük dosyaları 30 gün boyunca kaydedilir ve anonimleştirildikten sonra arşive kaydedilir.

İletişime geçme

Bizimle iletişime geçmek için çeşitli imkanlarınız mevcuttur. Bunlara iletişim formu, telefon danışma hattı ve ayrıca e-posta üzerinden iletişime geçmek dahildir. Bu bağlamda sadece sizinle iletişim amaçlı verileri işleriz. Hukuki dayanak; Madde 6 Fıkra 1 lit. b DSGVO. Sözleşmeyle ilgili ya da yasal görevlerin yerine getirilmesi için talebiniz tarafımızdan gerekmediği sürece, iletişim formunda tarafımızca elde edilen veriler talebinizin tamamen işlenmesinden sonra otomatik olarak silinir (krşl. Bölüm "Kayıt süresi").

Kullanıcı hesabı oluşturma

Web sitemizin işlev kapsamının tamamını kullanabilmek için oturum açma alanımıza kaydolabilirsiniz. Ad, soyadı, e-posta adresi, şifre gibi zorunlu olarak belirtmeniz gereken verileri işaretleyerek zorunlu alanlar olarak belirgin duruma getirdik. Bu veriler olmadan kaydolma işlemi mümkün değildir. İşlemenin hukuki dayanağı; Madde 6 Fıkra 1 lit. b DSGVO.

Kullanıcı hesabını yönetme

Kaydolma işlemini başarıyla tamamladıktan sonra gigaset.com üzerinden kişisel kullanıcı hesabınızı yönetebilirsiniz. Bu esnada aşağıdaki işlevleri kullanabilirsiniz: Kullanıcı hesabı bilgileri, adres defteri, siparişlerim, istek listem, haber bülteni abonelikleri, kayıtlı ürünler, onarım kaydı, onarım taleplerim, müşteri önerilerim. Adres defteri üzerinden diğer kişisel verilerinizi ekleyebilirsiniz. Bunlar: Ad, soyadı, firma, telefon, faks, adres, cadde, ülke, posta kodu, şehir. Bu bağlamda verileri sadece hizmetlerimizi sunmak için işleriz, örn. onarım taleplerini gerçekleştirmek için. İşlemenin hukuki dayanağı; Madde 6 Fıkra 1 lit. b DSGVO.

Siparişler

Sipariş işleminde sözleşmeyi gerçekleştirmek için gerekli zorunlu bilgileri elde ederiz:

 • Ad, soyadı,
 • Firma,
 • Posta kodu, şehir, adres,
 • Ülke,
 • E-posta adresi
 • Fatura ve teslimat adresi

Sorularımız olması durumunda size bu yollardan da ulaşabilmemiz için opsiyonel olarak telefon ve faks numarası bilgileri verilebilir. İşlemenin hukuki dayanağı; Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. b DSGVO.

Çevrimiçi mağazamızda yapılan tüm ödemeler PAYONE GmbH, Lyoner Straße 9, D-60528 Frankfurt/Main ödeme tedarikçimiz üzerinden gerçekleştirilir. Bu esnada ödeme verilerinizi güvenli bir https bağlantısı üzerinden PayOne sunucularına aktarırsınız. Bu aktarma işlemi sadece ödeme işleminiz için gerçekleşir. Lütfen bu konuda PayOne veri gizliliği beyanını dikkate alın https://www.payone.com/datenschutz/. Ödeme sunucusunun sözleşme ortağı; Gigaset Communications GmbH, Frankenstr. 2a, 46395 Bocholt.

Haber bülteni

İçerisinde size düzenli olarak ürünlerimiz ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdiğimiz haber bültenimizi sipariş verme imkanınız vardır.

Haber bülteni siparişi için Double Opt-In yöntemini kullanıyoruz, diğer bir ifadeyle size e-posta yoluyla bültenleri ancak bilgilendirme e-postamızın linkine tıkladığınızda ve bu şekilde belirtilen e-postanın sahibi olduğunuzu onayladığınızda gönderiyoruz. E-posta adresinizi onayladıktan sonra e-posta adresinizi, kayıt zamanını ve kayıt için kullanılan IP adresini, siz haber bültenini iptal edene kadar kaydederiz. Bu kayıt sadece haber bültenlerini size göndermek ve kaydınızı belgelemek için gerçekleştirilir. Haber bültenini istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. İlgili bir kayıt silme linki her haber bülteninde bulunmaktadır. Yukarıda veya haber bülteninde belirtilen iletişim verilerine (örn. e-posta veya posta yoluyla) bildirim aynı şekilde yeterlidir. İşlemenin hukuki dayanağı, Madde 6 Fıkra 1 lit. a DSGVO uyarınca onayınızdır.

Haber bültenimizde etkileşimlerin haber bülteni ile ölçülebileceği piyasadaki standart teknolojileri kullanıyoruz (örn. tıklanmış linklerin, e-postanın açılması). Bu verileri takma ad kullanarak genel statik değerlendirmeler ve ayrıca içeriklerimizi ve müşteri iletişimini geliştirmek ve optimize etmek için kullanırız. Bu, haber bültenine yerleştirilmiş küçük grafikler yoluyla gerçekleşir (bilinen adıyla piksel). Veriler sadece takma ad altında elde edilir ayrıca elde edilen veriler diğer kişisel verileriniz ile ilişkilendirilmez. Burada daha önce belirtilen Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. f DSGVO uyarınca meşru menfaatimiz, hukuki dayanağı oluşturur. Haber bültenimiz aracılığıyla mümkün oldukça müşterilerimiz için önemli içerikleri paylaşmak ve okuyucuların gerçekten ilgilendiği konuları daha iyi anlamak istiyoruz. Kullanım tutumunun analizini istemiyorsanız haber bültenini iptal edebilir veya e-posta programınızdaki grafikleri standart olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Haber bültenimiz aracılığıyla mümkün oldukça müşterilerimiz için önemli içerikleri paylaşmak ve okuyucuların gerçekten ilgilendiği konuları daha iyi anlamak istiyoruz. Haber bültenimiz ile etkileşim verileri takma ad kullanarak 30 gün boyunca kaydedilir ve ardından tamamen anonimleştirilir.

Haber bülteni iptal işlemi her zaman mümkündür, örn. her bir haber bülteninin sonunda bulunan iptal linki üzerinden. Alternatif olarak iptal talebinizi yukarıda belirtilen iletişim verilerine gönderebilirsiniz.

Push bildirimleri

Web sitemiz, 2194 Esperanca Caddesi, Santa Clara, CA 95054, ABD'de ikamet eden  OneSignal'dan, OneSignal yazılımını kullanmaktadır (bundan böyle OneSignal olarak anılacak). OneSignal'ın Push API'si bize, ilgili ziyaretçilere ve müşterilere bildirimler gönderme ve bunları doğrudan işletim sisteminde görüntüleme olanağı sağlar. Push bildirimleri her zaman kullanıcının iznini gerektirir. Bunu yapmak için, kabul edilebilir veya reddedilebilecek bilgiler adres çubuğunun yanında görüntülenir. Web sitemizdeki push bildirimleri için onayınız tarayıcı ayarlarınızda iptal edilebilir. Bize onay verirseniz, hiçbir kişisel bilgi toplanmayacaktır. IP'niz anonim olarak saklanır, bu da belirli bir internet bağlantısının çıkarımını engeller.

Kişisel verilerinizin OneSignal tarafından ele alınması ve bu konuyla ilgili haklarınız hakkındaki ayrıntılar,  https://onesignal.com/privacy_policy adresinde OneSignal'ın veri koruma bilgilerinde bulunabilir.

OneSignal tarafından veri depolama AB Veri Koruma Yönetmeliği ve Sözleşmesi  Art. 6 para. 1 lit. f maddesini temel almakta, sözleşme öncesi önlemler ise,  AB Veri Koruma Yönetmeliği Art. 6 para. 1 lit. b maddesine göre düzenlenmiştir . Web sitesi operatörü, potansiyel müşterileri web sitesinde yeni ürünler ve hizmetler hakkında bilgilendirmek için meşru bir yetkiye sahiptir.

Kazanç oyunları ve aksiyonlar

Kazanç oyunları ve aksiyonlar kapsamında verilerinizi kazanç oyununun, aksiyonun ve kazanç bildiriminin gerçekleştirilmesi için kullanırız. Ayrıntılı bilgi için ilgili kazanç oyunu veya ilgili aksiyonunun katılım koşullarına bakın. Hukuki dayanak; Madde 6 Fıkra 1 lit. b DSGVO.

Müşteri servisi

Müşteri hizmetlerimizin bir parçası olarak kişisel verilerin işlenmesiyle ilgili bilgiler, müşteri hizmetleri veri koruma politikamızda bulunabilir.

İlgi alanı belirlenmesi ile ilgili diğer durumlar (Madde 6 Fıkra 1 Harf f DSGVO)

Ayrıca verilerinizi, ilgi alanlarının göz önünde bulundurulmasına dayanarak hak sahibi çıkarlarının, bize ya da üçüncü şahıslara ait genellikle ekonomik çıkarların korunması için kullanabiliriz, burada imkan ölçüsünde takma adlı ya da anonim verilerle işlem yapılır. Bu durum aşağıdaki amaçlar doğrultusunda gerçekleşir:

 • Ticari proseslerin hukuki emniyeti ve verimliliğin kontrolü ve düzeltilmesi
 • Servis ve ürünlerin kontrolü, optimizasyonu ve geliştirilmesi
 • Reklam (örn. posta yoluyla reklam), pazar ve kamuoyu araştırması gerçekleştirmesi
 • Hukuki hakların talebi ve hukuki anlaşmazlıklarda savunma durumunda
 • Suçları tespit etme, engelleme ve açıklama durumunda
 • BT sistemlerimizin işletilebilirliğinin ve güvenliğin sağlanması

 Diğer hukuki zorunlukların gerçekleştirilmesi ile ilgili (Madde 6 Fıkra 1 Harf c DSGVO)

Çeşitli hukuki yükümlülüklerimiz mevcuttur, örn. ticari belgelerin ve ihraç hakkı belirlemeleri ile ilgili yasal saklama yükümlülüğü.

Web sitemiz bu amaçla, 9 Rue Nina Simone, Euronantes Gare, Le Berlingot bât. B, F-44000 Nantes, Fransa'da ikame iAdvize Société'nin, iAdvize'in sohbet programını kullanmaktadır ("iAdvize"). ürünlerimiz, hizmetlerimiz veya Gigaset Mağazamızla ilgili genel veya özel sorularınız veya sorunlarınız varsa, iAdvize ile bize bir mesaj gönderebilirsiniz. Bir yetkilinin size hemen cevap vermek için çevrimiçi olup olmadığını görebileceksiniz. Aksi takdirde, isteğiniz mesai saatlerimizde hemen cevaplandırılacaktır. Bu bağlamda, veriler sadece sizinle iletişim kurmak amacıyla işlenecektir. Yasal dayanak AB Veri Koruma Yönetmeliği, Art. 6 para. 1 lit. b.

IAdvize'i kullandığınızda, cihazın IP adresi ve iAdvize'a eriştiğiniz alt sayfanın adresi alınır. IP adresi anonimleştirilir. iAdvize ayrıca kullanıcı ve ziyaretçi verilerini toplamak için çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır. Bu bağlamda toplanan veriler bir iAdvize sunucusuna aktarılabilir ve orada saklanabilir. Gerçekleştirilen sohbetler kaydedilir.

Tarayıcınızda uygun ayarları seçerek çerez kullanımını reddedebilirsiniz, ancak bunu yaparsanız, bu sitenin tüm işlevlerini kullanamayabileceğinizi lütfen unutmayın.

Gelecekteki ihtiyaçlarınız ve web sitemizi ve hizmetlerimizi daha iyi hale getirmek için, iletişim süreçleri 30 gün boyunca saklanır. Kalite güvence nedenleriyle, ekip liderlerinin bireysel sohbetleri rastgele izleyebilmeleri veya telefon görüşmelerini dinleyebilmeleri mümkündür. Bunu istemezseniz, lütfen danışmanınızı bilgilendirin.

Daha fazla bilgi iAdvize'in veri koruma bilgisinde bulunabilir http://www.iadvize.com/de/datenschutzerklaerung/

 

3. Özel çerezlerin kullanımı

Hizmetlerimizin bir kısmı için bilinen adıyla çerezler kullanmamız gereklidir. Çerez, tarayıcı tarafından cihazınıza kaydedilen küçük bir metin dosyasıdır. Çerezler, programları yürütmek veya bilgisayarınıza virüsler yüklemek için kullanılmaz. Özel çerezlerimizin temel amacı size özel uyarlanmış bir teklif hazırlamak ve hizmetlerimizi mümkün oldukça zaman tasarrufu altında gerçekleştirmenizdir.

Özel çerezlerin kullanım alanı

 • Oturum açma için kimlik doğrulaması;
 • Sepeti kaydetme;
 • Dil ayarınızı kaydetme;
 • Favori ürünlerinizi kaydetme;
 • Web sitemizde konumlandırılan bilgilerin gösterildiğini kaydetme, böylece bir sonraki web site ziyaretinde tekrar gösterilmez.

Bu şekilde web sitemizin konforlu ve size özel kullanımını sağlamak istiyoruz. Bu servis hizmetleri daha önce belirtilen meşru menfaatimize dayanır, hukuki dayanak ise Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. f DSGVO.

Ayrıca analiz ve pazarlama amaçlı çerezler ve benzer teknolojiler kullanıyoruz. Bu, aşağıdaki bölümlerde daha detaylı şekilde açıklanır.

4. Analiz amaçlı çerez ve benzeri teknolojilerin kullanımı

Web sitemizi daha iyi duruma getirmek amacıyla erişim verileri aracılığıyla genel kullanım tutumunun statik kaydı ve analizi için çerez ve benzeri teknolojiler (örn. web işaretleri) kullanıyoruz.

Aşağıdaki bölümde açıklanan veri işleme ile ilgili hukuki dayanak; web sayfamızın sürekli optimizasyonunda ve ihtiyaca yönelik tasarımında meşru menfaatimize dayanarak Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. f DSGVO ile belirlenmiştir.

Bu çerezlerin kaydedilmesi ile ilgili opsiyonu istediğiniz zaman tarayıcınızın sistem ayarları bölümünden devre dışı bırakabilir ve mevcut çerezleri silebilirsiniz. Ayrıca çerezlerin yerleştirilmesini engelleyen tarayıcınız için gelişmiş ayarlar/eklentiler mevcuttur. Her kullanıcı teklifi çerezler olmadan da inceleyebilir. Ancak çerezleri kabul etmezseniz teklifimizde işlev kısıtlaması meydana gelebilir.

Tarafımızca kullanılan teknolojilerin aşağıdaki açıklamalarında bilinen adıyla Opt-Out çerezleri aracılığıyla gerçekleştirilen analiz önlemlerimiz ile ilgili itiraz olasılıkları hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Tarayıcınızdaki tüm çerezleri sildikten sonra veya daha sonra diğer bir tarayıcının ve/veya profilin kullanımı durumunda yeniden bir Opt-Out çerezin yerleştirilmesi gerektiğini dikkate alın.

Google Analytics

Bu web sitesi Google Analytics kullanır, Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ABD ("Google") kapsamındaki bir web analiz hizmeti. Google Analytics, web sitemizi kullanıcı tutumunuz aracılığıyla analiz etmek ve düzeltmek için çerezler veya benzeri teknolojiler kullanır. Bu bağlamda, gerekli veriler Google tarafından analiz amaçlı olarak ABD'de bulunan bir sunucuya aktarılıp orada kaydedilebilir. Kişisel verilerin ABD'ye aktarılması durumu için Google, EU-US Privacy Shield kapsamına tabidir. Ancak IP adresiniz kullanım istatistiklerin değerlendirmesinden önce kısaltılır böylece kimliğinizle ilgili bağlantı kurulamaz. IP adreslerin anonim kaydını gerçekleştirmek için web sitemizde Google Analytics "anonymizeIP" kodu ile geliştirilmiştir.

Google, web sitesi kullanımınızı değerlendirmek, web sitesi işletmecileri için web sitesi hakkında raporlar oluşturmak ve diğer web sitesi kullanımına ve internet kullanımına bağlı hizmetleri sağlamak için çerezler aracılığıyla kazanılan bilgileri işleyecektir.

Tarayıcınızı yukarıda gösterildiği gibi çerezleri reddedecek şekilde konfigüre edebilir veya çerezlerden dolayı ve web sitemizin kullanımına bağlı veri kaydını Google veri gizlilik beyanı kapsamında Çerez ayarı altında engelleyebilirsiniz. Alternatif olarak bu verilerin Google tarafından işlenmesini, Google üzerinden sunulan Browser-Add-On programını yükleyerek ve kurarak (sonuncu mobil son cihazlarda çalışmaz) da engelleyebilirsiniz.

Bununla ilgili daha fazla bilgi için Google Analytics Veri gizlilik beyanı kapsamına bakın.

 

5. Çevrimiçi reklam teknolojileri ile ilgili çerez ve benzeri teknolojilerin kullanımı

Reklam amaçlı olarak da çerez ve benzeri teknolojiler kullanmaktayız. Web sitemizi kullanırken oluşan bazı erişim verileri ilgi alanına bağlı reklamlar için kullanılır. Bu erişim verilerinin analizi ve değerlendirmesi sayesinde size özel reklamlar web sitemizde veya diğer sağlayıcıların web sitesinde gösterilebilir. Diğer bir ifadeyle gerçek ilgi alanlarınız ve ihtiyaçlarınıza uygun reklam.

Aşağıdaki bölümde açıklanan veri işleme ile ilgili hukuki dayanak, size özel reklamları sunmak için meşru menfaatimize dayanarak, Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. f DSGVO ile belirlenmiştir.

Aşağıdaki bölümde size bu teknolojileri ve bunun için kullanılan sunucuları daha ayrıntılı bir şekilde açıklamak isteriz.

Elde edilen veriler özellikle şunlar olabilir:

 • Cihazın IP adresi,
 • Erişimin tarihi ve saati,
 • Bir çerezin tanım numarası,
 • Mobil cihazların cihaz tanımı
 • İşletim sistemi ve tarayıcı hakkında teknik veriler.

Ancak elde edilen veriler sadece takma ad ile kaydedilir böylece kişi ile ilgili herhangi bir bağlantı kurulamaz.

Bu çerezlerin kaydedilmesi ile ilgili opsiyonu istediğiniz zaman tarayıcınızın sistem ayarları bölümünden devre dışı bırakabilir ve mevcut çerezleri silebilirsiniz. Ayrıca çerezlerin yerleştirilmesini engelleyen tarayıcınız için gelişmiş ayarlar/eklentiler mevcuttur. Her kullanıcı teklifi çerezler olmadan da inceleyebilir. Ancak çerezleri kabul etmezseniz teklifimizde işlev kısıtlaması meydana gelebilir.

Aşağıdaki açıklamalarda tarafımızca kullanılan teknolojilerde bilinen adıyla Opt-Out çerezleri aracılığıyla analiz ve reklam önlemlerimiz ile ilgili itiraz imkanları hakkında bilgi bulabilirsiniz. Tarayıcınızdaki tüm çerezleri sildikten sonra veya daha sonra diğer bir tarayıcının ve/veya profilin kullanımı durumunda yeniden bir Opt-Out çerezin yerleştirilmesi gerektiğini dikkate alın.

Devamında analiz ve reklam önlemlerimiz için itiraz imkanlarını açıklarız. Alternatif olarak itirazınızı, belirlenmiş şekilde birçok reklam işleticisinin itiraz imkanlarını sunan Truste, NAI, DAA veya Your Online Choices web sitelerinde ilgili ayarları yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Her iki sayfa, listelenmiş sunucular için Opt-Out çerezleri aracılığıyla tüm göstergelerin aynı anda devre dışı bırakılmasını veya alternatif olarak her bir sunucu için ayarın ayrı ayrı yapılmasını sağlar.

Facebook Conversion ve Retargeting Etiketleri

Web sitemiz pazarlama amaçlı sosyal ağ Facebook'un bilinen adıyla Conversion ve Retargeting etiketlerini (diğer adıyla "Facebook piksel") kullanır, bir Facebook Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, California 94025, ABD ("Facebook") hizmetidir. Facebook piksellerini web sitemizin genel kullanımını analiz etmek ve Facebook reklamının etkisini anlayabilmek için kullanırız ("Conversion"). Facebook piksellerini ayrıca ilgi alanınızı dikkate alarak ürünlerimiz ile ilgili özelleştirilmiş reklam mesajları sunmak için kullanırız ("Retargeting"). Facebook bunun için hizmetin web sitemizden çerez ve diğer teknolojiler üzerinden elde ettiği verileri işler.

Bu bağlamda, gerekli veriler Facebook tarafından analiz amaçlı olarak ABD'de bulunan bir sunucuya aktarılıp orada kaydedilebilir. Kişisel verilerin ABD'ye aktarılması durumu için Facebook EU-US Privacy Shield kapsamına tabidir.

Facebook üyesiyseniz ve Facebook'a gizlilik ayarlarınız üzerinden izin verdiyseniz Facebook, ziyaretimiz esnasında elde edilen bilgileri üyelik hesabınıza bağlayıp hedefe yönelik Facebook reklamlarının devreye girmesi için kullanabilir. Facebook profilinizin Gizlilik ayarlarını istediğiniz zaman görebilir ve değiştirebilirsiniz. Facebook üyesi değilseniz daha önce belirtilen TRUSTe web sitesi üzerinden "Facebook" sunucusu için devre dışı bırakma butonuna basarak Facebook tarafından verilerin işlenmesini engelleyebilirsiniz. Verilerin işlenmesini ayrıca aşağıdaki butona basarak engelleyebilirsiniz.

Facebook tarafından verilerin işlenmesini devre dışı bırakırsanız Facebook artık tarafınızdan elde edilen bilgilerden seçilmeyen sadece genel Facebook reklamlarını gösterecektir.

Bununla ilgili ayrıntılı bilgi için Facebook Veri ilkeleri kapsamına bakın.

Google DoubleClick

Web sitemiz DoubleClick by Google kullanır, bir Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ABD ("Google") hizmetidir. DoubleClick, sizin için önemli reklamları sunmak için çerez ve benzeri teknolojiler kullanır. DoubleClick kullanımı sayesinde Google ve partner web sayfaları için bize ya da diğer web sitelerine ait sayfaların önceki ziyaretlerine dayanarak reklamların gösterilmesini sağlar. Bu bağlamda, gerekli veriler Google tarafından analiz amaçlı olarak ABD'de bulunan bir sunucuya aktarılıp orada kaydedilebilir. Kişisel verilerin ABD'ye aktarılması durumu için Google, EU-US Privacy Shield kapsamına tabidir.

Tarayıcınızda uygun ayarı yaparak (yukarıda açıklandığı şekilde) çerezlerin kaydedilmesini engelleyebilirsiniz ancak bu durumda yerine göre web sitesinin tüm işlevlerini tam kapsamlı kullanamayacağınızı belirtmek isteriz. Ayrıca, DoubleClick devre dışı bırakma işlemi için Browser-Plug-in indirip kurarak çerezler yoluyla elde edilen ve web sitesini kullanımınıza ilişkin olan verilerin Google tarafından toplanmasını ve işlenmesini engelleyebilirsiniz. Browser-Plug-in için alternatif olarak veya mobil cihazlardaki tarayıcılar kapsamında Google içerisinde Reklam ayarları bölümünde "kişiselleştirilmiş reklamlar" butonunu devre dışı bırakabilirsiniz. Bu durumda Google sizin hakkınızda elde edilen bilgiler sayesinde seçilmeyen sadece genel reklamlar gösterecektir.

Bununla ilgili ayrıntılı bilgiler için Google Veri gizlilik beyanı kapsamına bakın.

Google Tag-Manager

Web sitemiz Google Tag-Manager kullanır, bir Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ABD ("Google") hizmeti. Tag Manager, Tracking araçlarının ve diğer hizmetlerin, bilinen adıyla web sitesi etiketlerinin yönetimi için kullanılır. Etiket, örneğin belirtilen kullanım verilerini kaydetmek için web sitemizin kaynak metnine kaydedilen bir öğedir. Google-Tag-Manager, çerez kullanımına ihtiyaç duymaz. Google Tag-Manager, partnerlerimiz tarafından ihtiyaç duyulan kullanım verilerini (krşl: yukarıda açıklanan veri işleme süreçleri) onlara iletilmesini sağlar. Veriler kısmen ABD'de bulunan bir Google sunucusunda işlenir. Kişisel verilerin ABD'ye aktarılması durumu için Google, EU-US Privacy Shield kapsamına tabidir. Birden çok etiketi kolay bir şekilde web sitemize yerleştirip yönetmeye yönelik meşru menfaatimize dayanarak hukuki dayanak Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. f DSGVO ile belirlenmiştir.

Bununla ilgili ayrıntılı bilgi için Google kapsamında Tag-Manager ile ilgili bilgilere bakın.

Rubicon

Çevrimiçi mağazamız Rubicon kullanır, bir The Rubicon Project Ltd., Walmar House, 5th Floor, 296 Regent St., London, W1B 3HR, Birleşik Krallık ("Rubicon") hizmeti. Sizin için önemli reklamları sunmak amacıyla Rubicon çerezler kullanır. Bunun için daha önce ürünlerimiz ile ilgilenen çevrimiçi mağaza ziyaretçilerimizin, partnerlerimizin web sitelerindeki reklamlarla ilgisini çekmemizi sağlayan bilinen adıyla Re-Targeting teknolojisini kullanırız. Bu esnada sadece anonim ve takma ad ile veriler elde edilir ve kişisel veriler kaydedilmez veya kullanım profilleri mevcut kişisel verileriniz ile birleştirilmez. Tarayıcınızda uygun ayarı yaparak (yukarıya bakın) çerezlerin kaydedilmesini engelleyebilirsiniz ancak bu durumda yerine göre web sitesinin tüm işlevlerini tam kapsamlı kullanamayacağınızı belirtmek isteriz. Rubicon web sitesindeki Opt-Out butonuna basarak ("Please do NOT collect information about me using cookies and other tracking technologies.") çerezler tarafından oluşturulan ve web sitesi kullanımınıza bağlı verilerin Rubicon kapsamına kaydını ve ayrıca bu verilerin Rubicon tarafından işlenmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki linke tıklayın: https://rubiconproject.com/privacy/consumer-online-profile-and-opt-out/

Bu durumda tarayıcınızdaki tüm çerezleri sildikten sonra veya daha sonra diğer bir tarayıcının ve/veya profilin kullanımı durumunda yeniden itirazın belirtilmesi gerektiğini dikkate alın. Daha fazla bilgi için Rubicon veri gizlilik beyanına bakın https://rubiconproject.com/privacy/.

6. Youtube videolarının yerleştirilmesi

YouTube kapsamında kayıtlı olan ve web sitemizden doğrudan oynatılabilen videoları web sitemize yerleştirdik. YouTube, bir YouTube LLC, 901 Cherry Ave., San Bruno, CA 94066, ABD ("YouTube") multimedya hizmeti ve bir Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, ABD ("Google") bağlı şirketidir. Kişisel verilerin ABD'ye aktarılması durumu için Google ve bağlı şirketi YouTube, EU-US Privacy Shield kapsamına tabidir. Video ve resim içerikleri yerleştirmeye yönelik meşru menfaatimize dayanarak hukuki dayanak Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. f DSGVO ile belirlenmiştir.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde YouTube ve Google ilgili alt sayfayı ziyaret ettiğiniz ile ilgili bilgiye erişir. Bu durum YouTube veya Google sayfalarına oturum açmanızdan bağımsız şekilde gerçekleşir. YouTube ve Google bu verileri reklam, pazar araştırması ve web sitesini ihtiyaca yönelik tasarlamak için kullanır. YouTube veya Google profillerinizde oturum açık durumdayken web sitemizde YouTube'u açarsanız YouTube ve Google ayrıca bu olayları ilgili profille bağlayabilir. Bu atamayı istemiyorsanız web sitemizi açmadan önce Google hesabınızda oturumu kapatmalısınız.

Tarayıcınızı yukarıda gösterildiği gibi çerezleri reddedecek şekilde konfigüre edebilir veya çerezlerden dolayı ve bu web sitesinin kullanımına bağlı verileri ve ayrıca Google tarafından bu verilerin işlenmesini Reklam için Google ayarları kapsamında "Web kapsamında kişiselleştirilmiş reklamlar" butonunu devre dışı bırakarak engelleyebilirsiniz. Bu durumda Google sadece kişiselleştirilmemiş reklamlar gösterecektir.

Daha fazla bilgi için YouTube için de geçerli olan Google Veri gizlilik bilgileri kapsamına bakın.

 

7. Sosyal medya eklentilerinin kullanımı

Web sitemizde bilinen adıyla "Social-Media-Buttons" (Sosyal Medya Butonları) kullanıma sunulur. Bu butonlar web sitesine, buton sunucusunun ilgili web sitesine yönlendiren bir link içeren grafik şeklinde yerleştirilir. Böylece grafiğe tıklayarak ilgili sunucu hizmetlerine yönlendirilirsiniz. Ancak ardından verileriniz ilgili sunuculara gönderilir. Grafiğe tıklamadığınız sürece sizin ve Social-Media-Buttons sunucularının arasında herhangi bir alışveriş gerçekleşmez. Sosyal ağlarda bilgilerinizin elde edilmesi ve kullanılması hakkında bilgileri ilgili sunucuların ilgili kullanım koşullarında bulabilirsiniz.

Web sitemize aşağıdaki şirketlere ait Social-Media-Buttons bulunur:

Facebook Inc. (1601 S. California Ave - Palo Alto - CA 94304 - ABD)

Twitter Inc. (795 Folsom St. - Suite 600 - San Francisco - CA 94107 - ABD)

Google Plus/Google Inc. (1600 Amphitheatre Parkway – Mountain View - CA 94043 - ABD)

 

8. Verilerin aktarılması

Elde edilen veriler sadece aşağıdaki durumlarda aktarılır:

 • Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. a DSGVO uyarınca bununla ilgili onayınızı belirttiyseniz,
 • madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. f DSGVO uyarınca aktarma; yasal hakların talep ve dava edilmesi, uygulanması ya da savunulması için gereklidir ve verilerinizin aktarılmaması konusunda esas olarak korunmaya değer menfaatiniz olduğu yönünde kabule bir sebep yoktur,
 • madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. c DSGVO uyarınca yasal açıdan aktarma zorunluluğumuz mevcutsa veya
 • bu duruma yasal olarak izin verilir ve Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. b DSGVO uyarınca sizinle sözleşmeden doğan ilişkilerin yürütülmesi için veya talebiniz doğrultusunda gerçekleşen sözleşme öncesi önlemlerin uygulanması için gereklidir.

Veri işlemenin bir kısmı Gigaset Grubu (Gigaset GmbH, Frankenstraße 2, 46395 Bocholt; Gigaset AG, Bernhard-Wicki-Straße 5, 80636 Münih; GIG Holding GmbH, Bernhard-Wicki-Straße 5, 80636 Münih) kapsamında gerçekleşebilir. Veri gizlilik beyanı kapsamında belirtilen hizmet sağlayıcılarının yanı sıra web sitemizi ve veri tabanımızı kaydeden bilgi-işlem merkezleri, danışmanlık şirketlerine ait ve ayrıca sistemlerimizi koruyan BT hizmet sağlayıcıları kullanırız. Hizmet sağlayıcılarımıza veri aktardığımızda bunlar bu verileri sadece görevlerini gerçekleştirmek için kullanabilir. Hizmet sağlayıcıları tarafımızdan titizlikle seçilip görevlendirilmiştir. Sözleşmeli olarak direktiflerimize bağlı bulunup, ilgili kişilerin haklarının korunması bakımından uygun teknik ve organize önlemlere sahip olup tarafımızca düzenli olarak kontrol edilirler.

Bunun dışında hukuki dava takibi veya hukuki yaptırım için gerekliyse resmi talep, mahkeme kararı ve yargı süreci ile bağlantılı olarak bir aktarma gerçekleştirilebilir.

9. Kayıt süresi

Genel olarak kişisel verileri, sözleşme veya yasal zorunlulukların gerçekleştirilmesi için gerekli olan süre kadar kaydederiz. Ardından, medeni hukuka dair taleplerin kanıtlanması amacıyla veya yasal saklama zorunlulukları ile ilgili yasal zaman aşımı süresi dolana kadar verilere ihtiyacımız olmadığı sürece bunları derhal siliyoruz.

Kanıtlama amacıyla, sizinle iş ilişkimizin sonlandığı yılın sonundan itibaren üç yıl süreyle sözleşme verilerini saklamamız gerekir. Olası talepler yasal zaman aşımı süresi uyarınca en erken bu zamanda zaman aşımına uğrar.

Bundan sonra dahi verilerinizi kısmen muhasebe kayıtları nedeniyle kaydetmemiz gerekir. Ticaret kanunundan, vergi düzeninden, kredi işleri kanunundan, kara para kanunundan ve hisse senedi ticareti kanundan dolayı meydana gelebilecek yasal belgeleme zorunluluğu nedeniyle bunu yapmakla mükellefiz. Burada belirtilen belge saklama süreleri iki ile on yıl arasındadır.

10. Haklarınız

İstediğiniz zaman tarafımızdan kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili bilgileri edinme hakkına sahipsiniz. Bilgilendirme kapsamında size veri işlemeyi açıklar ve şahsınızla ilgili kaydedilmiş verilerin bir özetini size sunarız.

Tarafımızca kaydedilen veriler doğru veya güncel değilse verileri düzelttirme hakkına sahipsiniz.

Ayrıca verilerinizin silinmesini talep edebilirsiniz. Yasal yönetmeliklerden dolayı veriler istisnai olarak silinemezse veriler sadece bu yasal amaçla kullanılmak üzere bloke edilir.

Ayrıca verilerinizin işlenmesini kısıtlayabilirsiniz, örn. tarafımızca kaydedilen verilerin doğru olmadığına inanıyorsanız. Bunun dışında veri aktarılabilirliği hakkına sahipsiniz, diğer bir ifadeyle isteğiniz doğrultusunda kişisel verilerinizin dijital bir kopyasını tarafınıza göndeririz.

Burada açıklanan haklarınızı kullanmak için istediğiniz zaman yukarıda belirtilen iletişim bilgileri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu durum uygun bir veri gizliliği seviyesi kanıtı için garanti kopyalarına ihtiyaç duyduğunuzda da geçerlidir.

Ayrıca Madde 6 Fıkra 1 lit. e veya f DSGVO dayanan veri işlemesine itiraz etme hakkına sahipsiniz. Nihai olarak bizden sorumlu veri gizlilik denetim makamına şikayet etme hakkına sahipsiniz. İkamet yerinizin, iş yerinizin veya ihlalin gerçekleştiği yerin üye ülkesindeki denetim makamında bu hakkınızı kullanabilirsiniz. Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde sorumlu denetim makamı:  Landesbeauftragte für Datenschutz und Informationsfreiheit Nordrhein-Westfalen, Postfach 20 04 44, 40102 Düsseldorf.

11. Cayma ve itiraz hakkı

Madde 7 Fıkra 2 DSGVO uyarınca tarafımıza bir kere vermiş olduğunuz onaydan her zaman cayma hakkına sahipsiniz. Bu şekilde bu onaya dayanan veri işleme hakkını gelecekte devam ettirmeyiz. Onaydan cayma durumunda, cayma durumuna kadar onaydan dolayı gerçekleşen veri işlemenin yasaya uygunluğu bozulmaz.

Verileriniz meşru menfaat temelinde Madde 6 Fıkra 1 S. 1 lit. f DSGVO uyarınca işlendiği sürece, Madde 21 DSGVO uyarınca verilerinizin işlenmesi ile ilgili, özel durumunuzdan meydana gelen sebepler bulunduğu veya itirazınız doğrudan reklama karşı olduğu sürece itiraz etme hakkına sahipsiniz. Son durumda, herhangi bir sebep belirtmeden de tarafımızca gerçekleştirilen genel bir itiraz hakkına sahipsiniz.

Cayma veya itiraz hakkından yararlanmak istiyorsanız yukarıda belirtilen iletişim bilgilerine resmi olmayan bir mesaj göndermeniz yeterlidir.

12. Veri güvenliği

Veri güvenliğini sağlamak, özellikle veri aktarımı ve ayrıca üçüncü şahıslar tarafından bilgi edinme tehlikesine karşı korumak için güncel teknik önlemler alıyoruz. Bunlar güncel teknoloji seviyesine uygun şekilde uyarlanır. Web sitemizde belirttiğiniz kişisel verilerinizi korumak amaçlı hassas sayfalarda/alt sayfalarda belirttiğiniz bilgileri şifreleyen Transport Layer Security (TLS) kullanırız.

 

13. Veri gizlilik beyanı değişiklikleri

Zaman zaman bu veri gizlilik beyanını güncelleriz, örneğin web sitemizi uyarladığımızda ya da yasal veya resmi direktifler değiştiğinde.

 

Sürüm: 1.0 / Tarih: Mayıs 2018