Gigaset AML: Alarmowanie, Powiadomienia i Lokalizacja

Bezprzewodowych

Rozwiązanie Gigaset Alarm, Messaging and Location (AML) umożliwia firmom każdej wielkości, działającym w najróżniejszych branżach, znaczne usprawnienie pracy we wszystkich obszarach oraz długoterminowe zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Sercem tego wysoce wydajnego rozwiązania są skalowalne, niezawodne systemy Gigaset N670 IP PRO i N870 IP PRO DECT IP. W połączeniu z serwerem alarmowym zapewniają one inteligentne zarządzanie komunikatami z sygnalizacją o określonych priorytetach. 

Dzięki funkcjom handoveru i roamingu, pracownicy mogą w sytuacjach awaryjnych uruchamiać alarmy oraz odczytywać i odpowiadać na wiadomości ze swoich telefonów Gigaset R700H PRO, S700H PRO i SL800H PRO* z gamy telefonów Professional. Ponadto, zapewniane jest dokładne śledzenie lokalizacji uzytkownika. Funkcje AML są dostępne na bazie licencji i mogą być zintegrowane z działającymi już systemami Gigaset DECT IP, jak również z nowymi instalacjami.

*Pełny przegląd kompatybilności słuchawek Gigaset jest dostępny tutaj.

AML w logistyce magazynowej

W logistyce magazynowej Gigaset AML usprawnia pracę na wielu płaszczyznach. Przykładowo, pracownicy w strefie chłodzenia otrzymują przypomnienie o przerwach na rozgrzanie, a usterki cyklów technologicznych w wysoko zautomatyzowanych magazynach są zgłaszane mobilnym zespołom serwisowym. Ikony o odpowiedniej kolorystyce zapewniają natychmiastowe informacje o poziomach priorytetów i kategoriach informacji. W sytuacjach bardzo pilnych użytkownicy są ostrzegani za pomocą dzwonków alarmowych, nawet podczas trwających połączeń telefonicznych.

Przykłady alarmów:
"Przerwa na rozgranie"
"Wypadek automatycznego pojazdu"
"Awaria na linii nr 4 w budynku nr 7"

AML w produkcji i logistyce

W fabrykach żywności, zakładach chemicznych, portach kontenerowych i innych podobnych miejscach pracy osoby sprzątające, pracownicy ochrony i inne osoby pracujące w pojedynkę często wykonują niebezpieczne zadania. W sytuacjach awaryjnych mogą oni uruchomić alarm, naciskając przycisk na swoich słuchawkach Gigaset S700H PRO i R700H PRO. Alarmy są wysyłane do osób udzielających pierwszej pomocy i wcześniej zdefiniowanego zespołu ratownicznego, działania są koordynowane i w zależności od rodzaju zagrożenia przeprowadzana jest konieczna ewakuacja. 

Przykłady alarmów:
"Niebezpieczna sytuacja w sekcji A"
"Pożar w warsztacie 1"
"Wyciek substancji niebezpiecznej w sektorze 9"

AML w systemach opieki zdrowotnej

W szpitalach, na oddziałach ratunkowych, oddziałach psychiatrycznych oraz w placówkach opiekuńczych, Gigaset AML oferuje wiele niezbędnych, często ratujących życie zastosowań. W połączeniu z serwerem powiadamiania/alarmu, N870 IP PRO dostarcza wiadomości do słuchawki i odbiera odpowiedzi od danego członka personelu. Jeśli ta osoba, na przykład w szpitalu lub domu opieki, nie jest w stanie odebrać połączenia z pacjentem, serwer utrzymuje połączenie aktywne w pozostałej części zespołu do czasu jego odebrania. Można również szybko nawiązać połączenie głosowe.

Przykłady alarmów:
"Zatrzymanie akcji serca na izbie przyjęć"
"Agresywny pacjent w pokoju 123"
"Nagły wypadek w sekcji B. Pracownik nie reaguje"

AML w bankowości

W branży, w której bezpieczeństwo jest najważniejsze, Gigaset AML to idealny system zapewniający optymalną pracę ochroniarzy i innych pracowników pracujących w pojedynkę, np. z wykorzystaniem cichego alarmu. W przypadku konieczności skontaktowania się ze stałym zespołem dyżurnym lub zainicjowania awaryjnej telekonferencji, serwer alarmowy jest w stanie włączyć się w istniejące połączenia wszystkich zainteresowanych osób.

Przykłady alarmów:
"Niebezpieczna sytuacja w recepcji"
"Sytuacja awaryjna w sekcji B. Pracownik nie reaguje"
"Czerwony alarm ": Napad w Oddziale 3"

AML w scenariuszach obejmujących różne branże

Jedną z funkcji systemu Gigaset AML, która jest ważna dla wszystkich branż, jest możliwość odpytywania przez serwer alarmowy o dokładne dane dotyczące lokalizacji słuchawki. Nowe słuchawki DECT z rodziny Professional (R700H PRO, S700H PRO, SL800H PRO) wysyłają sygnał Bluetooth w środowisku DECT. Umożliwia to bardzo dokładne określenie lokalizacji - jest to warunek konieczny do udzielenia szybkiej i ukierunkowanej pomocy. Automatycznie zgłaszane są nawet usterki zagrażające sprawnemu działaniu instalacji automatyki budynkowej, takich jak systemy klimatyzacji, sygnalizacji pożaru i zamykania drzwi.

Przykłady alarmów:
"Drzwi bezpieczeństwa 4b w sekcji C otwarte"
"Usterka w przewodzie wylotu powietrza"
"Zawór na maszynie 15 nie zamyka się"
"Wykryto dym w pomieszczeniu 11"

Produkty Gigaset dla rozwiązań AML

 • Ten zaawansowany telefon biznesowy jest gotowy do wszelkich wyzwań
  Oczywiście z oferowanego telefonu bezprzewodowego można korzystać w biurze — świetnie leży w dłoni i odznacza się fantastyczną jakością dźwięku. Atrakcyjna konstrukcja z antypoślizgową powierzchnią, duży kolorowy wyświetlacz i wydajna bateria to kolejne zalety tego urządzenia.
  Gigaset R700H PRO ujawnia cały swój potencjał w codziennym środowisku pracy. Telefon jest odporny na zachlapania i pył, nie groźne są mu też uderzenia i zarysowania. Wraz z systemem Gigaset Multicell zapewnia elastyczność i pełną swobodę komunikacji mobilnej na terenie całego przedsiębiorstwa.
  Brak w magazynie
 • Telefon DECT łączący smukłą konstrukcję z najnowszymi technologiami
  Szukasz telefonu, który typową dla smartfonów kompaktową konstrukcję łączy z technologią profesjonalnych urządzeń DECT? W takim razie wybierz urządzenie Gigaset SL800H PRO. To najmniejszy i najlżejszy telefon bezprzewodowy z serii Gigaset Professional. Oferuje duży kolorowy wyświetlacz, znakomitą jakość dźwięku i niezwykle wydajną baterię.
  Każdy użytkownik, któremu zależy na maksymalnej swobodzie korzystania z urządzeń mobilnych, z pewnością doceni oferowany telefon DECT. Równie wygodnie używa się go z zestawem słuchawkowym, co w trybie głośnomówiącym.
  Brak w magazynie
 • Wszechstronny i funkcjonalny telefon, który w codziennym środowisku pracy spisuje się na medal
  Kiedy w pracy trzeba zostać po godzinach, wytrzymały telefon okazuje się niezbędny. Na słuchawce Gigaset S700H PRO można polegać w każdej sytuacji. Wyróżnia ją przede wszystkim niezwykle długi czas gotowości i solidna obudowa, której nie zaszkodzą nawet środki dezynfekujące.
  To profesjonalne urządzenie mobilne DECT marki Gigaset oferuje też wiele funkcji, np. profile akustyczne, oraz znakomitą jakość dźwięku. Słuchawka jest lekka i intuicyjna w obsłudze, a dostęp do książki teleadresowej i kontaktów — wyjątkowo wygodny. Osoby, które w zakresie komunikacji nie chcą iść na żadne kompromisy, nie muszą dalej szukać.
  Brak w magazynie
 • Skalowany, wielobazowy system DECT dla każdej organizacji
  Zaprojektowany tak, aby zapewnić wszystkim Twoim pracownikom bezpieczną, cyfrową i bezprzewodową komunikację.
  Każdy wielobazowy (Multicell) system Gigaset N870 zapewnia wyjątkowo łatwe wdrożenie w każdej firmie oraz organizacji, niezależnie od wielkości. Najbardziej wymagający klienci, posiadający sieć placówek skorzystają z łatwej instalacji wieloodziałowej, oferującej przekazywanie i roaming połączeń. Wielobazowy system, sprawdzający się m.in. w dużych fabrykach, hotelach, szpitalach lub dużych magazynach, udostępni wszystkim pracownikom niezawodną komunikację DECT.
  Wielobazowy system N870 obsługuje zarówno lokalną, jak i opartą na chmurze komunikację VoIP z możliwością szybkiego dostosowania funkcji i możliwości do potrzeb każdej rozwijającej się firmy. Łatwy proces instalacji systemu N870 Multicell zapewnia szybkie wdrożenie profesjonalnych słuchawek DECT firmy Gigaset w całym Twoim przedsiębiorstwie.
  Brak w magazynie
 • Telefoniczny system VoIP z możliwością rozbudowy, spełniającą rosnące potrzeby Twojego biznesu
  Perfekcyjna komunikacja bezprzewodowa w każdym małym i średnim biurze, z możliwością rozbudowy w przypadku rosnących potrzeb.
  N670 zapewnia obsługę telefonii VoIP i profesjonalnej komunikacji bezprzewodowej. Urządzenie zaprojektowano na potrzeby 90 proc. europejskich firm, zatrudniających do 20 osób. Stacja jest fabrycznie przystosowana do współpracy z całą gamą profesjonalnych słuchawek Gigaset. N670 obsłuży do 20 zalogowanych słuchawek DECT i nawet 8 równoległych połączeń. Współpracuje z lokalnymi oraz działającymi w chmurze operatorami telefonicznej sieci IP. W przypadku większych firm, N670 poprzez licencję można wykorzystać do budowy systemu wielobazowego, który z dodatkowymi stacjami zapewni większy zasięg sieci, obsługę większej liczby słuchawek i równoległych połączeń. Elastycznie dopasuje się więc do rosnących potrzeb Twojej organizacji.
  Brak w magazynie
previous
next