Gigaset i Microsoft Teams: Sieć stacjonarna i Unified Communications na jednym urządzeniu końcowym

Gigaset & Microsoft Teams

W wielu firmach na całym świecie sposób pracy zmienia się w kierunku bardziej elastycznych modeli z pracą mobilną i biurami domowymi, w których coraz częściej wykorzystywane są rozwiązania Unified Communications (UC) oparte na chmurze. Microsoft Teams to globalnie rozpowszechniona i często używana oferta UC firmy Microsoft do komunikacji korporacyjnej. Umożliwia współpracę i komunikację w czasie rzeczywistym na wielu urządzeniach, w tym laptopach i urządzeniach mobilnych, bez względu na to gdzie, lub w jakiej strefie czasowej znajdują się pracownicy.

Dzięki integracji Teams w systemach IP DECT, Gigaset wspiera zmiany technologiczne w środowisku profesjonalnym. Firmy mogą nadal korzystać z istniejącej infrastruktury i są przygotowane na przyszłość. Oprócz telefonii Microsoft Teams za pośrednictwem komputera i zestawu słuchawkowego, możliwe jest również korzystanie z Microsoft Teams za pośrednictwem słuchawek Gigaset Professional.

Obsługiwane są następujące funkcje Microsoft Teams:

+

Wykonywanie połączeń

+

Poczta głosowa

+

Odbieranie połączeń

+

Wskaźnik wiadomości oczekującej (MWI)

+

Połączenia jednoczesne 

+

Logowanie/wylogowywanie zespołów 

+

Nie przeszkadzać (DND)

+

DTMF (systemy IVR) 

+

Wstrzymywanie/wznawianie

+

Przekazywanie połączeń

+

Wyciszenie/wyłączenie wyciszenia

+

Lokalne przekierowanie połączeń

Połączenia przez Microsoft Teams SIP Gateway

Microsoft Teams wdrożył bramę SIP, która zostanie zintegrowana z systemami Gigaset IP DECT poprzez aktualizację oprogramowania układowego. Umożliwi to współpracę jedno- i wielobazowych systemów Gigaset N610/N670/N870/N870E z usługą Microsoft Teams. Użytkownicy mogą zalogować się do Microsoft Teams za pomocą swoich firmowych danych uwierzytelniających, a następnie wykonywać połączenia za pośrednictwem Teams, korzystając ze słuchawki DECT Gigaset Professional.

Łatwa konfiguracja poprzez autoprovisioning

Systemy DECT IP są automatycznie konfigurowane poprzez autoprovisioning. Aby zakończyć proces, należy zarejestrować tylko słuchawki użytkowników Teams. Wygląda to następująco:

 • System Gigaset IP DECT jest instalowany przez certyfikowanego sprzedawcę (N610 IP PRO, N670 IP PRO, N870 IP PRO, N870E IP PRO)
 • Słuchawki Gigaset Professional DECT są rejestrowane w systemie przez sprzedawcę/administratora (S700H PRO, SL800H PRO, R700H PRO*)
 • Po pomyślnym zarejestrowaniu słuchawki system jest automatycznie konfigurowany poprzez autoprovisioning

*Poprzednie modele S650H PRO, SL750H PRO i R650H PRO są również kompatybilne

Wygodne użytkowanie z dowolnego miejsca

Użytkownik może zalogować się zarówno w biurze, korzystając ze słuchawki zarejestrowanej w biurowym systemie wielobazowym N870 IP PRO, jak i w biurze domowym, korzystając z jednobazowego systemu N610 IP PRO. Nie ma potrzeby wylogowywania się po opuszczeniu biura lub biura domowego, ponieważ połączenia przychodzące sygnalizowane są w obu lokalizacjach. Najważniejszymi funkcjami Teams można wygodnie sterować za pomocą klawiszy sprzętowych słuchawki.

Więcej szczegółowych informacji na temat konfiguracji, instalacji i rejestracji słuchawek można znaleźć na naszej stronie Gigaset Professional Wiki.

Gigaset i Microsoft Teams: Kompatybilne produkty

 • Wszechstronny i funkcjonalny telefon, który w codziennym środowisku pracy spisuje się na medal
  Kiedy w pracy trzeba zostać po godzinach, wytrzymały telefon okazuje się niezbędny. Na słuchawce Gigaset S700H PRO można polegać w każdej sytuacji. Wyróżnia ją przede wszystkim niezwykle długi czas gotowości i solidna obudowa, której nie zaszkodzą nawet środki dezynfekujące.
  To profesjonalne urządzenie mobilne DECT marki Gigaset oferuje też wiele funkcji, np. profile akustyczne, oraz znakomitą jakość dźwięku. Słuchawka jest lekka i intuicyjna w obsłudze, a dostęp do książki teleadresowej i kontaktów — wyjątkowo wygodny. Osoby, które w zakresie komunikacji nie chcą iść na żadne kompromisy, nie muszą dalej szukać.
  Brak w magazynie
 • Telefon DECT łączący smukłą konstrukcję z najnowszymi technologiami
  Szukasz telefonu, który typową dla smartfonów kompaktową konstrukcję łączy z technologią profesjonalnych urządzeń DECT? W takim razie wybierz urządzenie Gigaset SL800H PRO. To najmniejszy i najlżejszy telefon bezprzewodowy z serii Gigaset Professional. Oferuje duży kolorowy wyświetlacz, znakomitą jakość dźwięku i niezwykle wydajną baterię.
  Każdy użytkownik, któremu zależy na maksymalnej swobodzie korzystania z urządzeń mobilnych, z pewnością doceni oferowany telefon DECT. Równie wygodnie używa się go z zestawem słuchawkowym, co w trybie głośnomówiącym.
  Brak w magazynie
 • Ten zaawansowany telefon biznesowy jest gotowy do wszelkich wyzwań
  Oczywiście z oferowanego telefonu bezprzewodowego można korzystać w biurze — świetnie leży w dłoni i odznacza się fantastyczną jakością dźwięku. Atrakcyjna konstrukcja z antypoślizgową powierzchnią, duży kolorowy wyświetlacz i wydajna bateria to kolejne zalety tego urządzenia.
  Gigaset R700H PRO ujawnia cały swój potencjał w codziennym środowisku pracy. Telefon jest odporny na zachlapania i pył, nie groźne są mu też uderzenia i zarysowania. Wraz z systemem Gigaset Multicell zapewnia elastyczność i pełną swobodę komunikacji mobilnej na terenie całego przedsiębiorstwa.
  Brak w magazynie
 • Skalowany, wielobazowy system DECT dla każdej organizacji
  Zaprojektowany tak, aby zapewnić wszystkim Twoim pracownikom bezpieczną, cyfrową i bezprzewodową komunikację.
  Każdy wielobazowy (Multicell) system Gigaset N870 zapewnia wyjątkowo łatwe wdrożenie w każdej firmie oraz organizacji, niezależnie od wielkości. Najbardziej wymagający klienci, posiadający sieć placówek skorzystają z łatwej instalacji wieloodziałowej, oferującej przekazywanie i roaming połączeń. Wielobazowy system, sprawdzający się m.in. w dużych fabrykach, hotelach, szpitalach lub dużych magazynach, udostępni wszystkim pracownikom niezawodną komunikację DECT.
  Wielobazowy system N870 obsługuje zarówno lokalną, jak i opartą na chmurze komunikację VoIP z możliwością szybkiego dostosowania funkcji i możliwości do potrzeb każdej rozwijającej się firmy. Łatwy proces instalacji systemu N870 Multicell zapewnia szybkie wdrożenie profesjonalnych słuchawek DECT firmy Gigaset w całym Twoim przedsiębiorstwie.
  Brak w magazynie
 • Elastyczne rozszerzenie dla rozwiązań Gigaset N870 Multicell w specjalnych zastosowaniach
  Jeśli przywiązujesz wagę do bezpiecznej komunikacji w technologii DECT, system Gigaset N870 Multicell jest dokładnie tym, czego szukasz: doskonale dopasowuje się do Twoich potrzeb i sprawdza się zarówno w małych firmach, jak i dużych organizacjach. Bezproblemowy roaming i handover połączeń nie stanowią dla tego systemu najmniejszego problemu.
  Teraz możemy zaoferować Ci rozszerzenie wykorzystujące sprawdzoną technologię DECT Gigaset N870 Multicell. N870E IP PRO posiada dwie zewnętrzne regulowane i odłączane anteny. Dzięki temu mogą być użyte również anteny innych producentów. W ten sposób Twój system wielobazowy może być wykorzystany w jeszcze bardziej elastyczny sposób - również na zewnątrz, w budynkach produkcyjnych i na parkingach.
  Brak w magazynie
 • Telefoniczny system VoIP z możliwością rozbudowy, spełniającą rosnące potrzeby Twojego biznesu
  Perfekcyjna komunikacja bezprzewodowa w każdym małym i średnim biurze, z możliwością rozbudowy w przypadku rosnących potrzeb.
  N670 zapewnia obsługę telefonii VoIP i profesjonalnej komunikacji bezprzewodowej. Urządzenie zaprojektowano na potrzeby 90 proc. europejskich firm, zatrudniających do 20 osób. Stacja jest fabrycznie przystosowana do współpracy z całą gamą profesjonalnych słuchawek Gigaset. N670 obsłuży do 20 zalogowanych słuchawek DECT i nawet 8 równoległych połączeń. Współpracuje z lokalnymi oraz działającymi w chmurze operatorami telefonicznej sieci IP. W przypadku większych firm, N670 poprzez licencję można wykorzystać do budowy systemu wielobazowego, który z dodatkowymi stacjami zapewni większy zasięg sieci, obsługę większej liczby słuchawek i równoległych połączeń. Elastycznie dopasuje się więc do rosnących potrzeb Twojej organizacji.
  Brak w magazynie
 • Profesjonalny, jednobazowy system IP DECT do mobilnej komunikacji w małych firmach
  Gigaset N610 IP PRO zapewnia wygodną telefonię bezprzewodową dla maksymalnie 8 jednoczesnych użytkowników. Wszystkie rozmowy są zabezpieczone przez SRTP i TLS, a połączenia wewnętrzne są bezpłatne. Gigaset N610 IP PRO to system jednobazowy, kompatybilny z wieloma sprzętowymi, jak i chmurowymi platformami telefonicznymi, a jego konfiguracja jest prosta dzięki funkcji auto-provisioningu. N610 IP PRO może zostać rozbudowany o maksymalnie 6 repeaterów Gigaset, które dodatkowo zwiększą zasięg sygnału DECT, pozwalając na rozbudowę systemu telefonicznego wraz z rozwojem Twojej firmy.
  Brak w magazynie
previous
next